Baby Dance Camp 2019

Léto s Hloupým Honzou

V roce 2019 nás BDC zavedlo na statek jménem Medlov. Statek leží na středové hranici pěti království. V každém království mají své starosti a svoje války a také své princezny, které, co si budeme povídat, neoplývají zrovna šlechetným a pokorným chováním.

Království vedla války jen proto, že jedna princezna má hezčí šaty nebo druhá nemá pihu velkou jako dukát pod okem a té třetí se to nelíbí. Všechny ty hloupé války narušovaly úrodu a chod statku. Protože, když šla jedna armáda útočit na znepřátelené království, vždy to vzala přes statek. No dovedete si to představit? Tu jeden voják něco poníčil, tu druhý voják něco šlohl a tak dále a tak dále.

Čaroděj, který střeží tuto oblast a chrání ji před zlem, se již nemohl dál dívat na chování těchto princezen a rozhodl se, že každou z nich zakleje. Království tak přestala válčit a měla dost práce a starostí se svými zakletými princeznami.

Díky zásahu hodného čaroděje má statek Medlov klid a konečně se může věnovat práci. Statek má opravdu velké louky dost zdevastované válkou. Má tam několich chlívků s prasátky, které děvečky krmí oukropem. Sice se jim podařilo zachránit úrodu zelí, ale mlsné kozy se na nic neptaly a úrodu svým mlsným počinem patřičně snížily. Náladu čeledínům a děvečkám snad zlepšuje stádo kraviček s výtečným mlékem, stádo ovcí jemnou vlnou a několik hřebců s hřívou jemnou jako pel.

Protože je to velký statek, pracuje zde hodně čeledínů a děveček. Kdejaký krajánek nebo poutník zde zastaví a za trochu práce dostane hojné pohoštění a pohodlný nocleh v seníku nebo ve chlévě. Nedávno na Medlov dorazil i Honza. Ano, zábavný je, to mu nikdo neupře, jen kdyby nebyl tak, tak hloupý a líný. Přišel jen přespat, prosil o vodu, a teď je nakvartýrovaný do sednice a nocuje na peci.

K práci se má asi jak koza k petržely a věřte, že koza petržel pozře pouze násilím. Taky že ho statkář pořádně do práce honí. Kde jaký krajánek se diví, že má takovou trpělivost. Snad ví co dělá. Nikdo ani nechápe, proč se hloupému Honzovi říká hloupý Honza. Naopak ho všichni podezřívají, že je moc chytrý a líný. Stejně jako kočka Cecilka, která vládne celému statku a dělá si co chce. Když chce, tak ji nikdo celé týdny nevidí. Vždy se jen proplíží na mléko. 

Honza sic na práci nesáhne, ale jinak je snílek. Chce všech pět princezen vysvobodit. To je důvod, proč přišel na statek a každý večer jen obchází hradby a bloumá, jak by to mohl udělat. Všichni se mu za to posmívají a říkají, že až jednu z princezen osvobodí, může si ji vzít za ženu. Pak by byl bohatý, stal se králem a nemusel by už celý život nic dělat. Čeledíni se smějí, že kdyby tam vládl Honza, tak by byl příliš líný na to, aby se zbytečně rozčiloval a vedl války. Chachachaaaa.

 

Podzimní BDC s princeznou Rozou

Byla jednou jedna velká říše, které vládlo 5 bratrů králů. Každý měl část území, své království. Jeden z těchto králů, král Melichar byl hodně zábavný a vtipný. Jeho úkolem bylo vytvářet v celé říši zábavu a radost. To se mu dařilo. Král postupně stárl, sil mu u ubývalo a chorob přibývalo. Možná si i uhnal reuma, když v létě spladl do fontány. 

Jak je nemocný, nezvládá se starat o své království. I přes velkou podporu a pomoc od svých bratrů problémy narůstají. Král však najde jedno moudré a pro jeho síly nenáročné řešení.

Má totiž mladou a krásnou dceru. Princeznu Rózu. Vypíše oznámení, že kdo splní všechny úkoly nejlépe, dostane princeznu Rózu za ženu a celé království k tomu. 

Róza je z tatínkova rozhodnutí lehce rozmrzelá. Nejí a celé dny jenom pláče a prosí tatínka, aby oznámení zrušil, protože si chce svého ženicha najít sama. Chce někoho, koho bude milovat. Tatínek to myslí se svou dcerou a královstvím dobře a nevypadá to, že by chtěl své rozhodnutí, i přes princezny naléhání, změnit.

Princezna Róza se rozhodne vzít celou situaci do svých rukou a přijde se zajímavým řešením. Copak princezna Róza asi udělá, když nedokáže změnit tatínkovo rozhodnutí? 

Přihlašování do Baby Dance Campu více
logo indance


 

 

 

 

Copyright @2024

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy. Více info zde.

Souhlasím